راهنما


برای قرار دادن آگهی روی سامانه کافيست که به روی گزينه ارسال آگهی کليک کنيد, سپس دسته بندی مورد نظر خود را انتخاب فرماييد.


خدمات: بنا به نياز شما ميتواند شامل موارد زير باشد:

خدمات پستی - حمل و نقل - خدمات مسافرتی - پرستارخانگی و خانه داری - ارايه خدمات تعميراتی - خدمات مهندسی رايانه ای - خدمات حقوقی - خدمات آرايشی و زيبايی - خدمات آموزشی و ...


مشاغل: محلی است برای ايجاد ارتباط بين کارفرمايان و افراد آماده به همکاری در صنوف مرتبط با زمينه تحصيلی يا تبحر و مهارت آنهاست. بنابراين درج آگهی توسط هر دو گروه مفيد است.


فروش: برای آن دسته از هموطنان در نظر گرفته شده که مايل به خريد و فروش هستند. در اين قسمت شما ميتوانيد اجناس خود را از قبيل دست دوم يا نو با توضيحات کافی در قسمت توضيحات که در صفحه دريافت اطلاعات در دسترس شما قرار خواهد گرفت آگهی کنيد.

همچنين در اين قسمت شما ميتوانيد تا هشت تصوير ازکالا يا کالاهای فروشی خود قرار دهيد. توصيه ميشود حتی المقدور از تصاويری که از زوايای مختلف با نور کافی و وضوح بالا از کالای مورد فروش گرفته شده است استفاده نماييد و از تصاوير غير مرتبط با موضوع يا تصاويری که از کالای مورد نظر در اينترنت موجود است استفاده نکنيد.

توجه داشته باشيد که هرچه تصوير گوياتر و با واقعيت کالای مورد فروش نزديکتر باشد شانس تماس افراد با شما برای خريد بيشتر خواهد بود.


مسکن: برای برقراری ارتباط مستقيم بين فروشندگان يا اجاره دهندگان مسکن و املاک از قبيل شخصی يا تجاری و نيازمندان مسکن طراحی شده است.

پس از انتخاب از دسته بندی اوليه و کليک بر روی کليد ادامه در صفحه بعدی زيرمجموعه مرتبط و مورد نظر خود را انتخاب نماييد و روی ادامه کليک کنيد. در صفحه بعدی فرم مربوط به دريافت اطلاعات آگهی قرار دارد که بر اساس انتخابهای قبلی شما تنظيم شده است.

در اين بخش سعی کنيد از عبارات کوتاه اما گويا در مورد مطلب مورد نظر خود استفاده کنيد. عباراتی که بيشترين احتمال جستجو برای کالای مورد نظر را دارد شانس شما را برای تماس با شما بالا خواهد برد.

از آنجايی که پس از تکميل موفقيت آميز آگهی شما از طرف سامانه ايميلی جهت تاييد, تغيير و حذف آگهی به آدرس ايميل شما ارسال خواهد شد, وارد کردن ايميل حقيقی شما ضروری است.

توجه: "سامانه دست دو" ايميل فرستنده آگهی را از ديد بينندگان سامانه پنهان نگاه ميدارد. متقاضيان تماس با شما همواره با آدرس ايميل توليد شده توسط اين سامانه که در آگهی مندرج فرستنده آگهی قيد ميشود مواجه خواهند شد. بنابراين بدون هيچ نگرانی ميتوانيد از ايميل حقيقی خود هنگام ارسال آگهی استفاده نماييد.

نکاتی چند برای برقراری ارتباط بهتر با خريداران خودروی شما

توصيه هايی برای خريد و فروش

با توجه به اینکه مدیریت سامانه نهایت تلاش و دقت خود را جهت اصالت، صحت و سقم آگهی‌های ارائه شده به عمل می‌‌آورد اما هرگونه تضمینی را بابت درست بودن یا قابل اعتماد بودن مطلب مذکور از خود سلب می‌کند. بدین ترتیب رعایت نکاتی‌ چند شما خریدار عزیز را در انجام یک معاملهٔ مطلوبتر یاری می‌کند:

۱- بازرسی دقیق وسایل این مسئله اولین چیزی است كه باید به آن توجه كنید زیرا شرایط ظاهری و ساختاری یك وسیله می‌تواند نمایانگر كیفیت آن باشد. اگر می خواهید مطمئن شوید وسیله‌ای كه چندماهی مورد استفاده قرار گرفته و در حال حاضر شما می خواهید آن را خریداری كنید، در آستانه خرابی و ویرانی نیست، به جای اینكه سریعا آن را انتخاب كنید، مدتی را به وارسی و مشاهدات دقیق بپردازید. به عنوان مثال اگر چوبی است ببینید با كیفیت ساخته شده است و قطعات مختلف آن محكم و اصولی به هم متصل شده‌اند یا خیر.

۲ - آزمون وسیله: چنانچه وارسی دقیق و همه جانبه وسیله ممكن است آن را تست كنید. برای مثال اگر قصد خرید كاناپه دست دومی را دارید، روی آن بنشینید و میزان راحتی پشتی آن و نرمی و راحتی تشك آن را تست كنید. دقت كنید كه آیا هنگام استفاده صداهای ناهنجار به گوش می‌رسد یا خیر. پس از تایید به خریداری وسیله بپردازید.

۳ - سنجش فضای مورد نظر: شما برای وسیله‌ای كه خریداری می‌كنید هزینه می‌كنید و باید از آن استفاده كنید و لذت ببرید. بنابراین قبل از اقدام برای خرید، مقیاس فضای مورد نظر را در نظر بگیرید و اگر قرار است وسیله را از راه‌پله بالا ببرید، عرض راه‌پله را نیز مدنظر داشته باشید تا هنگام حمل و نقل وسیله به خانه دچار دردسر نشوید.

۴ - در نظر گرفتن بودجه لازم: عیین كنید كه قصد دارید چه مقدار بودجه برای خرید وسایل مورد نیاز خود هزینه كنید و آن را برای خرید كنار بگذارید. ضمنا هزینه بار و تحویل وسیله را نیز فراموش نكنید. در مورد خرید خودروی دست دوم به نکته زیر دقت کنید:

۱ - بازدید سند و مدارک خودرو

۲ - بازدید و مطابقت شمارهٔ بدنه با کارت مشخصات خودرو

۳ - بررسی ميزان کارکرد خودرو و تطابق آن با استهلاک بقیه اجزای خودرو

۴- دریافت کارت ساخته خودرو

۵ - بررسی اسناد پرداخت خلافی خودرو

۶ - بررسی اسناد بیمه خودرو و اینکه حداقل ۳ ماه بیمه معتبر داشته باشد

۷ - بازدید کارت معاینه فنی خودرو

۸ - بازدید بدنه توسط صافکار یا نقاش یا کسیکه تجربهٔ زیادی در این امر دارد

توصیه‌هایی‌ برای فروش

۱ - یک عنوان مناسب برای آگهی خود انتخاب کنید، خود را به جای خریدار در هنگام جستجو بگذارید و از کلمات رایج برای عنوان استفاده کنید.

۲ - در مورد کالای خود صادق باشید و شرایط را کاملا توضیح دهید. به عنوان مثال برای آگهی کردن یک کفش تمام خصوصیات آن مانند رنگ، مدل، سایز، جنس و مارک آن را پوشش دهید.

۳ - حتی المقدور آگهی خود را با عکس ثبت کنید.

۴ - از نور مناسب جهت داشتن عکسی‌ واضح‌تر و شفافتر استفاده کنید.

۵ - طوری عکس بگیرید که تمرکز آن تنها بر روی کالای مورد نظر باشد به نحوی که در پس زمینهٔ عکس اشیای دیگری به چشم نخورد.

امنیت خریدار

ضمن اعتماد به حسن نیّت تمامی کاربران  در استفادهٔ مناسب و قانونی از امکانات این سامانه، توجه به نکات زیر در هنگام انجام معامله برای خریدار ضروریست.

هنگامی که برای اولین بار فروشنده را ملاقات می‌کنید :

۱ - در یک مکان عمومی و پر رفت آمد قرار ملاقات بگذارید.

۲ - حتی المقدور  فروشنده را به منزل خود دعوت نکنید.

۳ - هنگام فروش یا خرید اجناس گرانبها بسیار هوشیار باشید.

۴ - به یکی‌ از اعضای خانواده یا دوستان خود بگویید که در چه مکانی و با چه کسی‌ قرار ملاقات دارید.

۵ - بردن تلفن همراه خود را فراموش نکنید.

۶ - اگر می توانید با یکی‌ از دوستان خود در مکان مقرّر حاضر شوید.